..:: LKMT.cz Bórd ::..

Diskuzní plac nejen ostravských spotterů
Právě je 19 dub 2024, 07:19

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Škola lítání ve FS
PříspěvekNapsal: 01 črc 2009, 15:49 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
havně k J.R. včera jsme se bavili o vztlaku, jak se tvoří a jak to využít k jednotlivým manévrům.
Padla hláška, že Tomino by mohl říct, jak je to v reálu. Ale o tom to je. V reálu je to jemně jinak. Protože je to stejné jak autoškola. Je třeba, některé věci, které, třeba-už pak nepoužíváte, dobré vědět, protože na nich pochopíte princip chování auta - éra.
Kapitola klesání (vyklesávání) následuje za kapitolou vztlak. Je to úúúplně o něčem jiném, než jsem včera mluvil já. Taky je třeba oddělit klesání od finálního přiblížení. A je třeba vše brát postupně. Proto taky se mně osobně, z většiny nelíbí výuka v čs leteckých školách. Mě učil profesionální dopravní (bývalý vojenský pilot) a doplněk byl ve škole R. Machada přímo ve FS a k tomu ještě instruktor, ALE TADY POZOR!!! mající leteckou školu v US. A přístup se mi jevil značně odlišný, od přístupu který čtu na fórech a slyším od kluků létajících.
Takže JR, záleží na tobě, jak k tomu přistoupíš, jestli si budeš jen hrát, nebo se i něco naučíš a poznáš. Žádná z variant není ani horší ani lepší, ani odsouzenihodná. Každý má FS k něčemu jinému a není třeba se blbě dívat na ty, co si jen hrají. Pokud ovšem zvolíš variantu druhou, začal jsi dobře. Víš co je aerodinamika, vztlak a jak se tvoří. Druhou kapitolou by měli být osy letadla a ovládací prvky. Třetí pak přímý vodorovný let v různých rychlostech. Tady by jsi mohl využít toho , že máš zatím slabší PC a natrénovat základy. Garantuju ti, že pokud půjdeš postupně, zvládneš pak jakýkoliv manévr ve většině FS letadel, pochopíš, jak fungují a až tě za rok Tomino posadí za knipl v Cessně, tak uděláš okruh s tím, že vylezeš a řekneš: ty pičo, dyk ide o hovno, v simu to bylo daleko těžší!!!!!
Poud by byl zájem, možeš z toho udělat zvláštní theard, a možem se nějak podělit s Tominem a Ivošem o nějakou základní školu v lítání ve FS
PS.: jinak klesání, jako takové, je obecně definované s čistým uspořádáním (tj bez klapek a podvozku) na "neutrál" kdy rychlost ovládáš přes "PITCH"
Manévr, který jsem včera popisoval, je třeba se naučit, aby jsi věděl, jak se letadlo chová při různých režimech, jak funguje závislost vztlaku a rychlosti a jak to vše můžeš využít ve svůj prospěch. Např. při vizuální přiblížení, nebo v přesném vyklesání na FAF při dodržení specifické rychlosti.

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Škola lítání ve FS
PříspěvekNapsal: 01 črc 2009, 16:19 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 13:34
Příspěvky: 1777
Bydliště: Orlová
Spotting: Balkon u mně doma.:) Hlavně na ULLka.
Stroj: Lancair Legacy 2000
Onehdá mi pár lidí říkalo, že už dneska není povinný nácvik vývrtek.Což mě docela zarazilo. Doufám, že se takoví nedostanou na stodvaačtýry a trenéry. A nedejbože se s nima budou pokoušet vlekat.

_________________

Letu ZDAR!

Obrázek

[b][color=#0040FF]Jsem typickým občanem České republiky.
Už od rána si na něco ustavičně stěžuji...

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Škola lítání ve FS
PříspěvekNapsal: 01 črc 2009, 17:48 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 24 lis 2008, 16:09
Příspěvky: 200
Spotting: v hospodě na růžku
PPT,v osnovách stále jakoby je,ale dá se říct,že se to netrénuje,zvláště,pokud má aeroclub nebo letecká škola na výcviky cessnu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ĺ kola lĂ­tánĂ­ ve FS
PříspěvekNapsal: 01 črc 2009, 19:43 
Offline
Admin

Registrován: 30 kvě 2011, 08:39
Příspěvky: 1779
Bydliště: FR 738, 29A
Spotting: localhost
Stroj: jatra
parada, rad bych se neco naucil a budu jen rad kdyz budu pod vedenim vas. Beru to jako poctu, za to vam patri velky dik, i za to, ze se teda chcete se mnou piplat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Škola lítání ve FS
PříspěvekNapsal: 01 črc 2009, 20:32 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 13:34
Příspěvky: 1777
Bydliště: Orlová
Spotting: Balkon u mně doma.:) Hlavně na ULLka.
Stroj: Lancair Legacy 2000
tomino píše:
PPT,v osnovách stále jakoby je,ale dá se říct,že se to netrénuje,zvláště,pokud má aeroclub nebo letecká škola na výcviky cessnu


Osnovy jsem asi rok zpět pročítal. Takže o tom, že tam je vím. Ale to že se na to sere mě zarazilo. Aerokluby mají vesměs naštěstí na čem ještě vývrtky lítat. Ale některé letecké školy ne.

_________________

Letu ZDAR!

Obrázek

[b][color=#0040FF]Jsem typickým občanem České republiky.
Už od rána si na něco ustavičně stěžuji...

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Škola lítání ve FS
PříspěvekNapsal: 01 črc 2009, 20:48 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 26 čer 2009, 12:15
Příspěvky: 113
Bydliště: Kladno
Spotting: Levý okruh dráhy 31 na LKKL
To je takový problém pro leteckou školu půjčit si jednou za měsíc Z142 a na ní ty vývrtky odlítat? Bez toho je PPL výcvik jak autoškola. naučí tě kroutit volantem a řadit, ale už nevíš, co se stane na sněhu a na ledu. Stejně jako by měla být v autoškole povinná škola smyku, tak by se ani vývrtky neměly ošolíchávat, protože ani u nejstabilnějšího éra nemůžeš vyloučit, že ti to do ní spadne.

Já jsem z vývrtek nijak nadšený nebyl (ale zas to nebyla taková hrůza jak jsem čekal), ale míním si je vždycky jednou za čas s instruktorem odlétat, protože co kdyby... Když se ti to stane poprvé naostro, je to velký průser.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Škola lítání ve FS
PříspěvekNapsal: 01 črc 2009, 21:44 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008, 13:23
Příspěvky: 1644
No mate tu nadpis skola litani ve FS a resite vyvrtky, myslim, ze v FS se tohle asi taky moc ( vubec ) naucit neda :) V realu je asi nejlepsi zacit na vetronich, aspon si udelat zakladni vycvik ( tam se vrtat musi ) a pak pokracovat motorove, ale to jsou jen moje teorie, nicmene myslim, ze by to tak melo bejt a snad me za to nikdo nenapadne, ze jsem komancosvazarmovec aeroklubak a nedrzim se modernich trendu a urcite mam neco proti soukrome letecke skole atd. :) Me tohle dost fascinuje v debatach na tohle tema, treba na aerowebu atd. jak se lidi okolo litani dokazou navzajem krasne urazet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Škola lítání ve FS
PříspěvekNapsal: 01 črc 2009, 22:10 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 26 čer 2009, 12:15
Příspěvky: 113
Bydliště: Kladno
Spotting: Levý okruh dráhy 31 na LKKL
Na tohle nemám vyhraněný názor. Na jednu stranu je to u nás tradice a je nepochybné, že plachtař přijde do motorového výcviku a lítat umí, akorát se musí naučit pracovat s motorem a složitějším strojem (pokud jde o úkony atd.), na druhou stranu zase jsou státy, kde je letectví podstatně rozvinutější, než u nás (např. USA je velmocí malého letectví, to jim nikdo nevezme), a plachtařská fáze tam obvykle zcela chybí.

Fakt nevím, je to asi věc názoru, a zejména toho, kdy člověk s motorařinou začíná. Třeba já, kdybych v 31 letech musel trávit s těma patnáctiletejma uchama (pozor, ne letecky, počítám s tím, že letecky na ně nemám) celý víkendy, tak by to asi nešlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Škola lítání ve FS
PříspěvekNapsal: 01 črc 2009, 22:54 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
to Bumper - vole mi mluvíš z duše. Nechci vůbec rozpoutat polemiku o různých přístupech, různých směrů a škol. Taky si myslím, že se doba pohnula dost do předu a to, co člověk potřeboval před 30 lety, je dnes už částečně k hovnu. Nicméně pocitově mi mluvíš z duše.
Dám příklad na pitomým autobusu. Za totáče, pokud si chtěl vozit dovolenkáře k moři musel si být PAN šofér. Dostat se na mezinárodní dopravu osob bylo vyznamenání, ale hlavně kus dřiny. Žádné fuk-šup autoškola a hurá 2X týdně do jugošky. Začínalo se u DP (dopravních podniků)na dodávkách. Cesta pak vedla přes větší a větší auta, až do třeba autobusu MHD. Další štace pak byl kamion a vnitrostátní dálková přeprava osob. Až pak, ti nejlepší mohli zažádat o mezinárodní autobusovou dopravu. Prostě vše museli absolvovat od píky a prokázat svoje schopnosti. Eqivalent vidím v lítáníí.
Totéž bylo na záchrance. Aby tě vůbec pustili do sanity, musel jsi odjezdit u firmy aspoň dva roky na vnitrodopravě a být min. dva roky před tím šofér z povolání, aby tě vůbec vzali. Po 10 letech, když jsi byl faaakt dobrej, jsi mohl zažádat o rychlou.
Dobře se čte jak skočíš do Kembridže či kere piče a za rok a půl se vznášíš v Thomsonu, ale mě z toho naskakuje akorát husí zkura.
Aby bylo jasno, nemám ani ťuk, proti lidem, co si touhle cestou splní sny. Jen jak psal Bumper, jsem už asi ze starého železa a nějakých 20 let zpět jsem měl k pilotům neskonalou úctu. Dnes mě to ani nějak nenapadne. :(
Ale abych to tu trochu zchladil. Chtěl jsme tady udělat téma, ve kterém bych pomohl začítečníkům, jako je J.REE pohnout s FSkou a naučit se na ní tak, aby to pro něho a jemu podobné byl pěkný zážitek a dobrý pocit, že jsem něco zvládl.
Tzn. škola VÝLUČNĚ A JEN POUZE PRO VIRTUÁLNÍ LÉTÁNÍ VE FS!!!!!!!!!!NIKOLIV LÍTÁNÍ REÁLNÉ!!!!
Ač je naše simulace téměř dokonalá, nejsem pilot a tak nemůžu do reálu zas tolik mluvit. Nicméně si myslím, že po cca. 8 letech paření FSky, konfrontace FS s reálem na všech úrovních můžu zas něco z toho, co jsem se naučil, poslat dál. Takže hlavně prosím o jedno, nesměšovat FS a skutečné lítání.

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Škola lítání ve FS
PříspěvekNapsal: 01 črc 2009, 23:35 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 13:34
Příspěvky: 1777
Bydliště: Orlová
Spotting: Balkon u mně doma.:) Hlavně na ULLka.
Stroj: Lancair Legacy 2000
bumper píše:
myslim, ze v FS se tohle asi taky moc ( vubec ) naucit neda :)
Ona se samozřejmě naučit pro simulátorové účely dá. Pěkně tohle umí éra od Real Airu, nebo ten švédský bazmek, který nevím jak se jmenuje a je zadara. Nicméně nejlepší na tyhle věci je Šturm a Condor.

_________________

Letu ZDAR!

Obrázek

[b][color=#0040FF]Jsem typickým občanem České republiky.
Už od rána si na něco ustavičně stěžuji...

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Škola lítání ve FS
PříspěvekNapsal: 02 črc 2009, 00:42 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008, 13:23
Příspěvky: 1644
V simu to podle me umi nejlip prave vetrone v Condoru, nic lepsiho jsem zatim nevidel a pak nektery letadla v X-Plane. Motat skolicku v FS a real jsem samo nechtel, jen ze tu resite vyvrtky a to, ze se vlastne nekde uz ani neuci, tak me napadlo to plachteni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Škola lítání ve FS
PříspěvekNapsal: 02 črc 2009, 01:11 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
Ty možeš motat co chceš - to já jen za sebe, aby se neřeklo, že chci radit pánům pajlotům ;) :lol:

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Škola lítání ve FS
PříspěvekNapsal: 23 srp 2010, 21:17 
Offline
V.I.P.

Registrován: 24 úno 2009, 15:20
Příspěvky: 187
Spotting: Věž
To Easy:
..... Ale abych to tu trochu zchladil. Chtěl jsme tady udělat téma, ve kterém bych pomohl začítečníkům, jako je J.REE pohnout s FSkou a naučit se na ní tak, aby to pro něho a jemu podobné byl pěkný zážitek a dobrý pocit, že jsem něco zvládl.

p. Easy a pomohl by jste i mě?
Nějak jsem to už zapoměl.
Půjčil bych ti na týden můj comp tobě domů, že by jsi mi tam všechno nainstaloval.
Pak byjzmi to donesl a naučil mě s tím abych měl pěkný zážitek a dobrý pocit :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Škola lítání ve FS
PříspěvekNapsal: 24 srp 2010, 11:25 
Offline
Amatér
Amatér

Registrován: 08 srp 2010, 15:58
Příspěvky: 11
Stroj: Camel
ahoj všem,
včera jsem si koupil zajimavý program a to ANGLE OF ATTACK 767 je to videomanuál a celkem špičkově udělán dá se tam asi mnohé pochopit.
L


Přílohy:
PROLKMT.jpg
PROLKMT.jpg [ 6.23 KiB | Zobrazeno 21362 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Škola lítání ve FS
PříspěvekNapsal: 24 srp 2010, 13:14 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
Jojo, ty manuály bývají většinou hodně dobře dělané. Včera jsem zrovna seděl v hospodě s pajlotama na pokec a probírali jsem ten náš SIM. Sice ze mě měli furt prdel jak řiť, (blbečci :piss_monk: ) na druhé straně je vidět, že někteří z nich tuto hračku FAKT NEMAJÍ RÁDI!!!!! Dá se toho naučit fakt hodně. Chybí jen reálná praxe.
Jinak nějké manuálky a školky budou i někde tady v odkazech na novinky.
viewtopic.php?f=12&t=496

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Škola lítání ve FS
PříspěvekNapsal: 22 říj 2010, 13:55 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
kuci dávám vám sem odkaz na MOC PĚKNÝ ČLÁNEK na péráku. Po dlouhé době něco, co se mi fakt líbí. Takže pokud někoho zajímají hlouběji dopravní letadla, snaží se lítat co pokud možno přesně podle postupů (čili ARAIG ne ten komunikační, ale technický), ale taky ty postupy pochopit, proč tomu tak je, přečtěte si tento perfektně napsaný příspěvek. Mnohým jsou možná tyto věci známé, nicméně...je to fakt pěkně napsaný a třeba to někoho zajímat bude. (ostatně postupy pro vzlet a derate, bývá často probírané téma)

http://www.flightsim.cz/forum_prispevek ... 0687&lan=0

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Škola lítání ve FS
PříspěvekNapsal: 24 říj 2010, 15:54 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
to mě vždycky chytne za střevo, když někdo napíše cíleně jednoduchý článek pro laiky a okamžitě se sleze halda chytrejch a exhiboušů, aby mohli okamžitě zaperlit a předvést se jací oni jsou to mistři. :piss_monk:
a čím vědečtější a odpbornější vyjadřování - tím líp. :piss_monk:
no jo no - napsat něco selsky se u nás asi nenosí. Za vším je třeba hledat vědu

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz